Пінопласт — наповнена газом пластмаса з пористою структурою, що утворюється внаслідок взаємодії синтетичних смол та інших матеріалів під дією розігрітої водяної пари, внаслідок чого відбувається гранули збільшуються в розмірі у декілька разів. Це полімер, що характеризується низькою щільністю та високими тепло- і звукоізоляційними властивостями.
Окрім власне пінопласту, під цю категорію потрапляють також поліуретанові пінопласти, полівінілхлоридні, феноло-формальдегідні пінопласти тощо.
Пінополістирол — або ж полістирольний пінопласт — готовий продукт, який виникає внаслідок проходження пінопластом процесу обробки та склеювання. Фактично, це готова горбкувата пластина з маленьких пористих часточок, до складу яких входять водень та вуглець. Саме пінополістирол в народі заведено називати «пінопластом».
Це стійкі до вологи та холоду пластини, які відрізняються стабільністю характеристик при використанні у будь-яких регіонах, навіть з агресивними кліматичними умовами.
Пінополістирол є невід’ємною частиною будівництва будь-яких об’єктів, адже саме він головним чином забезпечує утримання тепла в будівлі, а також її захист від факторів зовнішнього середовища. Утеплення таким матеріалом — це надійний та довговічний спосіб захистити будівлю від руйнування та псування, адже пінополістирол не є органічним матеріалом, тому він не цвіте, не розкладається, не гниє та не приваблює гризунів й інших паразитів.
Основні відмінні характеристики пінополістиролу:
1. Біологічна стійкість: не містить поживних речовин, тому не є поживним середовищем для будь-яких живих організмів та не псується від їх впливу;
2. Довговічність: витримує температурні перепади від -40 до +40 градусів Цельсію;
3. Водоутримання: здатен затримувати до 0,25 мм води при безпосередньому контакті, що не впливає на його структуру чи терморегуляційні властивості після висихання.
Будівництво з використанням пінополістиролу є безпечним, надійним та відповідає державним будівельним стандартам України.
В асортименті компанії «Родничок» ви знайдете пінополістирол у вигляді модулів (звичайних та східчастих), а також у формі розсипчастого гранульованого пінопласту. Вони підходять для зовнішнього утеплення фасадів (балконів, лоджій), опалубки, будівництва з монолітних блоків тощо.